PANASONIC ALQ112
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | ALQ112 |
| LCSC Part # | C425091 |
| Package | Through Hole,20x10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 Form A/1 Form C 10A Miniature Power Relay |
| Description | Power Relay 1 Form C: 1C (SPDT-CO) 12V Coil Through Hole,10x20mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Package | Through Hole,20x10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,059
8,059
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8024 | $ 0.80 |
10+ | $ 0.6864 | $ 6.86 |
30+ | $ 0.6284 | $ 18.85 |
100+ | $ 0.5607 | $ 56.07 |
500+ | $ 0.5204 | $ 260.20 |
1,000+ | $ 0.4995 | $ 499.50 |
Standard Packaging 100/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$