BZCN AB03A0100000018A
| Manufacturer | BZCNAsian Brands |
| MPN | AB03A0100000018A |
| LCSC Part # | C42464555 |
| Packaging | P=0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 0.3mm 7P 0.5mm 10cm P=0.5mm Flat Flex Cables (FFC, FPC) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | BZCN | |
| Packaging | P=0.5mm | |
| Insert Thickness | 0.3mm | |
| Number of Pins | 7P | |
| Pitch | 0.5mm | |
| Total Length | 10cm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 200
200 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0341$ 0.0324 | $ 0.65 |
| 200+ | $ 0.0267$ 0.0254 | $ 5.08 |
| 600+ | $ 0.0226$ 0.0215 | $ 12.90 |
| 2,000+ | $ 0.0202$ 0.0192 | $ 38.40 |
| 10,000+ | $ 0.018$ 0.0171 | $ 171.00 |
| 20,000+ | $ 0.0169$ 0.0161 | $ 322.00 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |



