BZCN AB03A0100000110A
| Manufacturer | BZCNAsian Brands |
| MPN | AB03A0100000110A |
| LCSC Part # | C42464553 |
| Packaging | P=1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 0.3mm 8P 1mm 13.5cm P=1mm Flat Flex Cables (FFC, FPC) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | BZCN | |
| Packaging | P=1mm | |
| Insert Thickness | 0.3mm | |
| Number of Pins | 8P | |
| Pitch | 1mm | |
| Total Length | 13.5cm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 40
40 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0471$ 0.0448 | $ 0.45 |
| 100+ | $ 0.0375$ 0.0357 | $ 3.57 |
| 400+ | $ 0.0327$ 0.0311 | $ 12.44 |
| 1,000+ | $ 0.0291$ 0.0277 | $ 27.70 |
| 5,000+ | $ 0.0262$ 0.0249 | $ 124.50 |
| 10,000+ | $ 0.0247$ 0.0235 | $ 235.00 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |



