WCH CH224A
| Manufacturer | WCHAsian Brands |
| MPN | CH224A |
| LCSC Part # | C42459160 |
| Packaging | ESSOP-10 |
| Customer # | |
| Key Attributes | Power Receiver Controller 1C 140W ESSOP-10 Power Management - Specialized RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Management (PMIC)/Power Management - Specialized | |
| Manufacturer | WCH | |
| Packaging | ESSOP-10 | |
| Type | Power Receiver Controller | |
| Number of Lines | 1C | |
| Protocol | PD 3.2;AVS;PPS;SPR;BC 1.2 | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Output Power | 140W | |
| Features | Overvoltage protection;Automatic protocol detection | |
| Voltage - Supply | 4V~30V | |
| Output Voltage | 5V;9V;12V;15V;20V;28V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 3,718
3,718 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4586 | $ 0.46 |
| 10+ | $ 0.3647 | $ 3.65 |
| 30+ | $ 0.3258 | $ 9.77 |
| 100+ | $ 0.2755 | $ 27.55 |
| 500+ | $ 0.2528 | $ 126.40 |
| 1,000+ | $ 0.2399 | $ 239.90 |
Standard Packaging100/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |



