ZGWD LW0520031-500R-002
| Manufacturer |
ZGWD
Asian Brands |
| MPN | LW0520031-500R-002 |
| LCSC Part # | C42453759 |
| Packaging | SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN FFC FPC 50POS 0.5mm TOP CNT SMD R/A |
| Description | FFC/FPC Connector 50 Position 0.5mm Pitch Top Contact Surface Mount, Right Angle -25℃~+85℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors/FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies | |
| Manufacturer | ZGWD | |
| Packaging | SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
2,010
2,010
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1944 $ 0.1750 | $ 0.88 |
50+ | $ 0.1698 $ 0.1529 | $ 7.65 |
150+ | $ 0.1592 $ 0.1433 | $ 21.50 |
500+ | $ 0.146 $ 0.1314 | $ 65.70 |
2,000+ | $ 0.1402 $ 0.1262 | $ 252.40 |
4,000+ | $ 0.1367 $ 0.1231 | $ 492.40 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$