DGCX B82683J3AD40GB2000R
| Manufacturer |
DGCX
Asian Brands |
| MPN | B82683J3AD40GB2000R |
| LCSC Part # | C42444198 |
| Packaging | Through Hole,P=15mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 68nF ±5% 1kV TH |
| Description | 68nF Film Capacitor ±5% 1kV Through Hole P=15mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | DGCX | |
| Packaging | Through Hole,P=15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
65
65
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0792 | $ 0.40 |
50+ | $ 0.0774 | $ 3.87 |
250+ | $ 0.0762 | $ 19.05 |
500+ | $ 0.0749 | $ 37.45 |
Standard Packaging 250/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$