Honor Elec HV1H476M0607PZ
| Manufacturer |
Honor Elec
Asian Brands |
| MPN | HV1H476M0607PZ |
| LCSC Part # | C42436545 |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 47uF ±20% 50V SMD |
| Description | 47uF ±20% 50V SMD,D6.3xL7.7mm 2000hrs |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | Honor Elec | |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
11,390
11,390
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1647 | $ 0.82 |
50+ | $ 0.1281 | $ 6.41 |
150+ | $ 0.1124 | $ 16.86 |
1,000+ | $ 0.0928 | $ 92.80 |
2,000+ | $ 0.0841 | $ 168.20 |
5,000+ | $ 0.0789 | $ 394.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$