SHOU HAN FFC-0.5-12P-200mm-B
| Manufacturer |
SHOU HAN
Asian Brands |
| MPN | FFC-0.5-12P-200mm-B |
| LCSC Part # | C42434329 |
| Packaging | P=0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CABLE FFC/FPC 12POS 0.5mm |
| Description | 12 Position FFC, FPC Cable 0.5mm 200mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Packaging | P=0.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
70
70
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0746 | $ 0.75 |
100+ | $ 0.0593 | $ 5.93 |
300+ | $ 0.0517 | $ 15.51 |
1,000+ | $ 0.046 | $ 46.00 |
5,000+ | $ 0.0414 | $ 207.00 |
10,000+ | $ 0.0391 | $ 391.00 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$