Rubycon 35RX303300MCPA18X35.5
| Manufacturer | |
| MPN | 35RX303300MCPA18X35.5 |
| LCSC Part # | C424233 |
| Packaging | Through Hole,D18xL35.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 35V TH |
| Description | 3300uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D18xL35.5mm 4000hrs@130℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Rubycon | |
| Packaging | Through Hole,D18xL35.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
340
340
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4384 | $ 1.44 |
10+ | $ 1.2103 | $ 12.10 |
30+ | $ 1.0857 | $ 32.57 |
200+ | $ 0.8883 | $ 177.66 |
400+ | $ 0.8252 | $ 330.08 |
1,000+ | $ 0.7977 | $ 797.70 |
Standard Packaging 200/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$