EVERLIGHT IRM-3638T
| Manufacturer | |
| MPN | IRM-3638T |
| LCSC Part # | C42421366 |
| Packaging | SIP-3-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SIP-3-2.54mm Photo Detectors - Remote Receiver RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Photo Detectors - Remote Receiver | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | SIP-3-2.54mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 24,240
24,240 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1654 | $ 0.83 |
| 50+ | $ 0.1289 | $ 6.45 |
| 150+ | $ 0.1111 | $ 16.67 |
| 500+ | $ 0.0952 | $ 47.60 |
| 2,500+ | $ 0.0908 | $ 227.00 |
| 5,000+ | $ 0.0882 | $ 441.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |



