SAMZO 23E418050
| Manufacturer |
SAMZO
Asian Brands |
| MPN | 23E418050 |
| LCSC Part # | C42402984 |
| Packaging | SMD,P=2mm |
| Customer # | |
| Description | Surface Mount, Right Angle Gold Copper alloy SMD,P=2mm Spring Loaded RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Spring Loaded | |
| Manufacturer | SAMZO | |
| Packaging | SMD,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,494
1,494
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.705 | $ 0.71 |
10+ | $ 0.5669 | $ 5.67 |
30+ | $ 0.4986 | $ 14.96 |
100+ | $ 0.4303 | $ 43.03 |
500+ | $ 0.3906 | $ 195.30 |
1,000+ | $ 0.3684 | $ 368.40 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$