XINGLIGHT XL-IRM0038C
| Manufacturer | XINGLIGHTAsian Brands |
| MPN | XL-IRM0038C |
| LCSC Part # | C42400834 |
| Packaging | SMD-3P,4x4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 37.9kHz 10m 250mW 2.7V~5.5V SMD-3P,4x4mm LED Emitters - Infrared, UV, Visible RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Emitters - Infrared, UV, Visible | |
| Manufacturer | XINGLIGHT | |
| Packaging | SMD-3P,4x4mm | |
| Frequency - Center | 37.9kHz | |
| Transmission Distance | 10m | |
| Pd - Power Dissipation | 250mW | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2,680
2,680 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2286$ 0.2172 | $ 1.09 |
| 50+ | $ 0.1792$ 0.1703 | $ 8.52 |
| 150+ | $ 0.158$ 0.1501 | $ 22.52 |
| 500+ | $ 0.1316$ 0.1251 | $ 62.55 |
| 2,500+ | $ 0.1198$ 0.1139 | $ 284.75 |
| 5,000+ | $ 0.1128$ 0.1072 | $ 536.00 |
Standard Packaging2500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |



