Ymin MPS471M0DD19003R
| Manufacturer |
Ymin
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MPS471M0DD19003R |
| LCSC Part # | C42400377 |
| Package | SMD,7.3x4.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 470uF ±20% 2V SMD |
| Description | 470uF ±20% 2V SMD,7.3x4.3mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | Ymin | |
| Package | SMD,7.3x4.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
158
158
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.668 | $ 0.67 |
10+ | $ 0.5379 | $ 5.38 |
30+ | $ 0.4728 | $ 14.18 |
100+ | $ 0.4078 | $ 40.78 |
500+ | $ 0.3697 | $ 184.85 |
1,000+ | $ 0.3491 | $ 349.10 |
Standard Packaging 3500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$