G-Switch GT-B0353FSV06-12B0201
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| MPN | GT-B0353FSV06-12B0201 |
| LCSC Part # | C42385865 |
| Packaging | SMD,P=0.35mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN Board-to-Board 12POS SMD GOLD |
| Description | 12 Position Board to Board Connector Surface Mount,P=0.35mm Gold |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board) | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | SMD,P=0.35mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 15000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
14,720
14,720
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.379 $ 0.3601 | $ 1.80 |
50+ | $ 0.3022 $ 0.2871 | $ 14.36 |
150+ | $ 0.2693 $ 0.2559 | $ 38.39 |
500+ | $ 0.2282 $ 0.2168 | $ 108.40 |
2,500+ | $ 0.2099 $ 0.1995 | $ 498.75 |
5,000+ | $ 0.199 $ 0.1891 | $ 945.50 |
Standard Packaging 15000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$