KNSCHA LSK450M477T402S1AA
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | LSK450M477T402S1AA |
| LCSC Part # | C42383285 |
| Packaging | Through Hole,D35xL40mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 450V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,D35xL40mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 450V | |
| Lifetime | 5000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 470uF | |
| Ripple Current | 2.65A@120Hz | |
| Pin Spacing | 10mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 40mm | |
| Diameter | 35mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 30 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10
10 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 3.6253 | $ 3.63 |
| 10+ | $ 3.0983 | $ 30.98 |
| 30+ | $ 2.7859 | $ 83.58 |
| 90+ | $ 2.4703 | $ 222.33 |
| 510+ | $ 2.3245 | $ 1185.50 |
| 990+ | $ 2.2588 | $ 2236.21 |
Standard Packaging30/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



