CONNFLY Elec I-DS1070-SCV02
| Manufacturer |
CONNFLY Elec
Asian Brands |
| MPN | I-DS1070-SCV02 |
| LCSC Part # | C42382086 |
| Packaging | P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 2POS 2.54mm SINGLE ROW |
| Description | 2.54mm 1x2P 1 2 Non-Latching -25℃~+85℃ P=2.54mm Rectangular Connector Housings RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Housings | |
| Manufacturer | CONNFLY Elec | |
| Packaging | P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
700
700
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
50+ | $ 0.0085 | $ 0.43 |
500+ | $ 0.0066 | $ 3.30 |
2,000+ | $ 0.0056 | $ 11.20 |
4,000+ | $ 0.005 | $ 20.00 |
24,000+ | $ 0.0044 | $ 105.60 |
50,000+ | $ 0.0041 | $ 205.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$