Silicontra CC2500MPATR2.4-GC
| Manufacturer | SilicontraAsian Brands |
| MPN | CC2500MPATR2.4-GC |
| LCSC Part # | C42382062 |
| Packaging | SMD,31.6x16.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Transceiver -112dBm SPI SMD,31.6x16.5mm RF Transceiver Modules and Modems RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Transceiver Modules and Modems | |
| Manufacturer | Silicontra | |
| Packaging | SMD,31.6x16.5mm | |
| Model | Transceiver | |
| Output Power(Max) | 23dBm | |
| Voltage - Supply | 2.4V~3.6V | |
| Sensitivity | -112dBm | |
| Modulation System | FSK;GFSK;ASK;OOK;MSK | |
| Receive Current | 20mA | |
| Features | Integrated antenna | |
| Interface | SPI | |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ | |
| Current Of Transmitting | 300mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 70 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 70
70 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 3.9787 | $ 3.98 |
| 10+ | $ 3.3893 | $ 33.89 |
| 30+ | $ 3.0382 | $ 91.15 |
| 100+ | $ 2.6824 | $ 268.24 |
| 500+ | $ 2.5199 | $ 1259.95 |
| 1,000+ | $ 2.4457 | $ 2445.70 |
Standard Packaging70/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
