EVERLIGHT EL357N(C)(TA)-G
| Manufacturer | |
| MPN | EL357N(C)(TA)-G |
| LCSC Part # | C42379244 |
| Packaging | SOP-4-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 4Pin SOP Phototransistor Photocoupler |
| Description | Phototransistor Output 3.75kVrms 1 Channel SOP-4-2.54mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Isolators/Optocouplers, Optoisolators/Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | SOP-4-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 35 |
| Multiple | 35 |
| Standard Packaging | 3500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
249,795
249,795
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
35+ | $ 0.058 | $ 2.03 |
350+ | $ 0.0468 | $ 16.38 |
1,050+ | $ 0.041 | $ 43.05 |
3,500+ | $ 0.0363 | $ 127.05 |
17,500+ | $ 0.0346 | $ 605.50 |
35,000+ | $ 0.0335 | $ 1172.50 |
Standard Packaging 3500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$