KNSCHA 218EC0009
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| MPN | 218EC0009 |
| LCSC Part # | C42377047 |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 470uF ±20% 25V TH |
| Description | 470uF ±20% 25V Through Hole,D6.3xL10mm 3000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,525
8,525
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1277 | $ 0.64 |
50+ | $ 0.1045 | $ 5.23 |
150+ | $ 0.0928 | $ 13.92 |
500+ | $ 0.0705 | $ 35.25 |
2,000+ | $ 0.0635 | $ 127.00 |
5,000+ | $ 0.06 | $ 300.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$