hanxia HX JN1.27-2x5 TP H4.9
| Manufacturer |
hanxia
Asian Brands |
| MPN | HX JN1.27-2x5 TP H4.9 |
| LCSC Part # | C42372555 |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC HEADER SMD 10POS 1.27mm |
| Description | Connector IDC Header Surface Mount 10 position 1.27mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | hanxia | |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 340 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
9,585
9,585
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1954 | $ 0.98 |
50+ | $ 0.1539 | $ 7.70 |
150+ | $ 0.1361 | $ 20.42 |
340+ | $ 0.1122 | $ 38.15 |
2,380+ | $ 0.1023 | $ 243.47 |
5,100+ | $ 0.0964 | $ 491.64 |
Standard Packaging 340/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$