EVISUN URB2424YMD-10WR3
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| MPN | URB2424YMD-10WR3 |
| LCSC Part # | C42163232 |
| Packaging | Through Hole,25.4x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 10W wide voltage input, isolated and regulated single-channel output DC-DC modular power supply |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 416mA 9V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Packaging | Through Hole,25.4x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
65
65
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 5.3517 $ 4.5490 | $ 4.55 |
10+ | $ 4.5743 $ 3.8882 | $ 38.88 |
30+ | $ 4.114 $ 3.4969 | $ 104.91 |
100+ | $ 3.6472 $ 3.1002 | $ 310.02 |
500+ | $ 3.4316 $ 2.9169 | $ 1458.45 |
1,000+ | $ 3.335 $ 2.8348 | $ 2834.80 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$