TDK DPX162500DT-8014A1
| Manufacturer | |
| MPN | DPX162500DT-8014A1 |
| LCSC Part # | C415319 |
| Packaging | SMD-4P,0.8x1.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 20dB 20dB SMD-4P,0.8x1.6mm RF Multiplexers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Multiplexers | |
| Manufacturer | TDK | |
| Packaging | SMD-4P,0.8x1.6mm | |
| High band insertion loss (Max) | 0.8dB | |
| Low Band Attenuation (Min) | 20dB | |
| Low band return loss (Min) | 9.54dB | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Low band insertion loss (Max) | 0.65dB | |
| High Band Attenuation (Min) | 20dB | |
| High band return loss (Min) | 9.54dB | |
| High band range | 2.4GHz~2.5GHz | |
| Low band range | 1.565GHz~1.585GHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Not available now
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



