MiRelay MRS03-B-3
| Manufacturer |
MiRelay
Asian Brands |
| MPN | MRS03-B-3 |
| LCSC Part # | C41432613 |
| Packaging | SMD,8.5x2.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Molded Reed Switch |
| Description | SMD,8.5x2.1mm Interlock Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Interlock Switches | |
| Manufacturer | MiRelay | |
| Packaging | SMD,8.5x2.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
121
121
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6744 | $ 1.67 |
10+ | $ 1.4903 | $ 14.90 |
30+ | $ 1.3224 | $ 39.67 |
100+ | $ 1.1512 | $ 115.12 |
500+ | $ 1.0737 | $ 536.85 |
1,000+ | $ 1.0398 | $ 1039.80 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$