MiRelay MRS03-B-2
| Manufacturer |
MiRelay
Asian Brands |
| MPN | MRS03-B-2 |
| LCSC Part # | C41432611 |
| Packaging | SMD,8.5x2.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Molded Reed Switch |
| Description | SMD,8.5x2.1mm Interlock Switches RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Interlock Switches | |
| Manufacturer | MiRelay | |
| Packaging | SMD,8.5x2.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
508
508
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.722 | $ 1.72 |
10+ | $ 1.456 | $ 14.56 |
30+ | $ 1.2883 | $ 38.65 |
100+ | $ 1.1174 | $ 111.74 |
500+ | $ 1.04 | $ 520.00 |
1,000+ | $ 1.0061 | $ 1006.10 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$