MiRelay MRS01-B-2
| Manufacturer |
MiRelay
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MRS01-B-2 |
| LCSC Part # | C41432599 |
| Package | SMD,11.5x2.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Molded Reed Switch |
| Description | SMD,11.5x2.4mm Interlock Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Interlock Switches | |
| Manufacturer | MiRelay | |
| Package | SMD,11.5x2.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
108
108
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4164 | $ 1.42 |
10+ | $ 1.1879 | $ 11.88 |
30+ | $ 1.0511 | $ 31.53 |
100+ | $ 0.8966 | $ 89.66 |
500+ | $ 0.8273 | $ 413.65 |
1,000+ | $ 0.7968 | $ 796.80 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$