Cross chip CC6922SG-3FB150
| Manufacturer |
Cross chip
Asian Brands |
| Mfr. Part # | CC6922SG-3FB150 |
| LCSC Part # | C41421949 |
| Package | SOP-16W |
| Customer # | |
| Key Attributes | Enhanced isolation withstand voltage, 25 kA surge current, high-performance Hall effect current sensor |
| Description | 3.3V ±150A 8.8mV/A SOP-16W Current Sensors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Current Sensors | |
| Manufacturer | Cross chip | |
| Package | SOP-16W |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9030899090 |
| USHTS | 9030890100 |
| TARIC | 9030890000 |
| CAHTS | 9030890090 |
| BRHTS | 90308990 |
| INHTS | 90308990 |
| MXHTS | 9030.89.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
669
669
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6093 | $ 1.61 |
10+ | $ 1.4706 | $ 14.71 |
30+ | $ 1.3851 | $ 41.55 |
100+ | $ 1.319 | $ 131.90 |
500+ | $ 1.2787 | $ 639.35 |
1,000+ | $ 1.261 | $ 1261.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$