HenryTech HN-RF2016-0.3(8-4.6)
| Manufacturer |
HenryTech
Asian Brands |
| MPN | HN-RF2016-0.3(8-4.6) |
| LCSC Part # | C41406911 |
| Packaging | Through Hole,D2xL1.6mm |
| Customer # | |
| Description | Through Hole,D2xL1.6mm Coaxial Connector (RF) Contacts RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Coaxial Connectors (RF)/Coaxial Connector (RF) Contacts | |
| Manufacturer | HenryTech | |
| Packaging | Through Hole,D2xL1.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
255
255
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4571 $ 1.2386 | $ 1.24 |
10+ | $ 1.2049 $ 1.0242 | $ 10.24 |
30+ | $ 1.0664 $ 0.9065 | $ 27.20 |
100+ | $ 0.9107 $ 0.7741 | $ 77.41 |
500+ | $ 0.8407 $ 0.7146 | $ 357.30 |
1,000+ | $ 0.8095 $ 0.6881 | $ 688.10 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$