HenryTech HN-RF2014-0.3(4.4-1)R
| Manufacturer |
HenryTech
Asian Brands |
| MPN | HN-RF2014-0.3(4.4-1)R |
| LCSC Part # | C41406910 |
| Packaging | Through Hole,D2xL1.4mm |
| Customer # | |
| Description | Through Hole,D2xL1.4mm Coaxial Connector (RF) Contacts RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Coaxial Connectors (RF)/Coaxial Connector (RF) Contacts | |
| Manufacturer | HenryTech | |
| Packaging | Through Hole,D2xL1.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
240
240
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.444 $ 1.2274 | $ 1.23 |
10+ | $ 1.1941 $ 1.0150 | $ 10.15 |
30+ | $ 1.0568 $ 0.8983 | $ 26.95 |
100+ | $ 0.9025 $ 0.7672 | $ 76.72 |
500+ | $ 0.8331 $ 0.7082 | $ 354.10 |
1,000+ | $ 0.8022 $ 0.6819 | $ 681.90 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$