G-Switch GT-BTP12704-0225B-013B
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| MPN | GT-BTP12704-0225B-013B |
| LCSC Part # | C41378692 |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Description | Gold Surface Mount,Vertical Phosphor bronze SMD,P=1.27mm Spring Loaded RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Spring Loaded | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,747
1,747
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4537 $ 0.4311 | $ 0.43 |
10+ | $ 0.4021 $ 0.3820 | $ 3.82 |
30+ | $ 0.3762 $ 0.3574 | $ 10.72 |
100+ | $ 0.352 $ 0.3344 | $ 33.44 |
500+ | $ 0.3359 $ 0.3192 | $ 159.60 |
1,000+ | $ 0.3278 $ 0.3115 | $ 311.50 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$