G-Switch GT-BTP12703-0225B-013B
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| MPN | GT-BTP12703-0225B-013B |
| LCSC Part # | C41378691 |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Description | Gold Surface Mount,Vertical Phosphor bronze SMD,P=1.27mm Spring Loaded RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Spring Loaded | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,950
1,950
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5327 $ 0.5061 | $ 0.51 |
10+ | $ 0.429 $ 0.4076 | $ 4.08 |
30+ | $ 0.378 $ 0.3591 | $ 10.77 |
100+ | $ 0.3254 $ 0.3092 | $ 30.92 |
500+ | $ 0.2951 $ 0.2804 | $ 140.20 |
1,000+ | $ 0.2791 $ 0.2652 | $ 265.20 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$