VISHAY VF40100C-E3/4W
| Manufacturer | |
| MPN | VF40100C-E3/4W |
| LCSC Part # | C413458 |
| Packaging | ITO-220AB-3 |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE ARR SCHOTTKY 100V ITO-220AB-3 |
| Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 100V 20A Through Hole ITO-220AB-3 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Rectifiers/Diode Arrays | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | ITO-220AB-3 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
540
540
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.3054 | $ 1.31 |
10+ | $ 1.0849 | $ 10.85 |
50+ | $ 0.8998 | $ 44.99 |
100+ | $ 0.763 | $ 76.30 |
500+ | $ 0.7018 | $ 350.90 |
1,000+ | $ 0.6761 | $ 676.10 |
Standard Packaging 50/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$