Coilcraft Q4470-CLD
| Manufacturer | |
| MPN | Q4470-CLD |
| LCSC Part # | C41178525 |
| Packaging | SMD-6P,7x6.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 400uH 1CT:1.3CT 5V 5~5V SMD-6P,7x6.6mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | Coilcraft | |
| Packaging | SMD-6P,7x6.6mm | |
| Secondary Winding | 2 | |
| Primary Winding(s) | 2 | |
| Inductance | 400uH | |
| Turns Ratio | 1CT:1.3CT | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 1.5kV | |
| Secondary Side Voltage | 5V | |
| Primary Side Voltage | 5~5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 378
378 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 4.5195 | $ 4.52 |
| 10+ | $ 3.8681 | $ 38.68 |
| 30+ | $ 3.4808 | $ 104.42 |
| 100+ | $ 3.0886 | $ 308.86 |
| 500+ | $ 2.9088 | $ 1454.40 |
| 1,000+ | $ 2.8278 | $ 2827.80 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



