EVERLIGHT 1259-7SURSYGW/S530-A3
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 1259-7SURSYGW/S530-A3 |
| LCSC Part # | C409522 |
| Package | Through Hole,D=3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED ORANGE RED, YELLOW GREEN FROSTED WHITE LENS TH |
| Description | Orange Red, Yellow Green 575nm 632nm LED Indication - Discrete Through Hole,D=3mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Package | Through Hole,D=3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
Not available now