PANASONIC EEUFR0J332L
| Manufacturer | |
| MPN | EEUFR0J332L |
| LCSC Part # | C407862 |
| Packaging | Through Hole,D10xL25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 6.3V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | Through Hole,D10xL25mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 6.3V | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 3300uF | |
| Ripple Current | 2.47A@100kHz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 18mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 25mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 183
183 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.3498 | $ 0.35 |
| 10+ | $ 0.3418 | $ 3.42 |
| 30+ | $ 0.3369 | $ 10.11 |
| 100+ | $ 0.3321 | $ 33.21 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



