XIAMEN FARATRONIC C352S225K9SQ350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C352S225K9SQ350 |
| LCSC Part # | C401189 |
| Package | Through Hole,P=22.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 2.2uF ±10% 450V TH |
| Description | 2.2uF Film Capacitor ±10% 450V Through Hole P=22.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=22.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 800 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,570
1,570
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.387 | $ 0.39 |
10+ | $ 0.3015 | $ 3.02 |
30+ | $ 0.2661 | $ 7.98 |
100+ | $ 0.2193 | $ 21.93 |
500+ | $ 0.1967 | $ 98.35 |
800+ | $ 0.1838 | $ 147.04 |
Standard Packaging 800/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$