JST 04SR-3S
| Manufacturer | |
| MPN | 04SR-3S |
| LCSC Part # | C398570 |
| Packaging | P=1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC Free Hanging 4POS 1mm |
| Description | Connector IDC Connectorector Free Hanging 4 position 1mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
18,235
18,235
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.197 | $ 0.99 |
50+ | $ 0.1629 | $ 8.15 |
150+ | $ 0.1483 | $ 22.25 |
500+ | $ 0.1301 | $ 65.05 |
2,000+ | $ 0.122 | $ 244.00 |
4,000+ | $ 0.1171 | $ 468.40 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$