JST XARR-06VF
| Manufacturer | |
| MPN | XARR-06VF |
| LCSC Part # | C398526 |
| Packaging | P=2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 6POS 2.5mm SINGLE ROW XA |
| Description | Connector Housing 6 Position 2.5mm Pitch Single Row XA Series PA66 -25℃~+85℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Housings | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
35,120
35,120
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.281 $ 0.2220 | $ 1.11 |
50+ | $ 0.2233 $ 0.1765 | $ 8.83 |
150+ | $ 0.1986 $ 0.1569 | $ 23.54 |
500+ | $ 0.1677 $ 0.1325 | $ 66.25 |
2,500+ | $ 0.154 $ 0.1217 | $ 304.25 |
5,000+ | $ 0.1458 $ 0.1152 | $ 576.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$