JST 8P-SAN
| Manufacturer | |
| MPN | 8P-SAN |
| LCSC Part # | C398455 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 8POS 2mm SINGLE ROW |
| Description | Connector Housing 8 Position 2mm Pitch Single Row |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Board In, Direct Wire to Board | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
8,430
8,430
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0499 $ 0.0410 | $ 0.41 |
100+ | $ 0.0441 $ 0.0362 | $ 3.62 |
300+ | $ 0.0413 $ 0.0339 | $ 10.17 |
1,000+ | $ 0.0391 $ 0.0321 | $ 32.10 |
5,000+ | $ 0.0374 $ 0.0307 | $ 153.50 |
10,000+ | $ 0.0366 $ 0.0301 | $ 301.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$