JST 2P-SAN
| Manufacturer | |
| MPN | 2P-SAN |
| LCSC Part # | C398451 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 2POS 2mm SINGLE ROW |
| Description | Connector Housing 2 Position 2mm Pitch Single Row |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Board In, Direct Wire to Board | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
15,520
15,520
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.024 $ 0.0195 | $ 0.39 |
200+ | $ 0.021 $ 0.0171 | $ 3.42 |
1,000+ | $ 0.0193 $ 0.0157 | $ 15.70 |
2,000+ | $ 0.0183 $ 0.0149 | $ 29.80 |
10,000+ | $ 0.0175 $ 0.0142 | $ 142.00 |
20,000+ | $ 0.017 $ 0.0138 | $ 276.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$