SHOU HAN TS3325A 160gf BD 025
| Manufacturer | SHOU HANAsian Brands |
| MPN | TS3325A 160gf BD 025 |
| LCSC Part # | C39832601 |
| Packaging | SMD-6P,3.1x3.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 160gf SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Packaging | SMD-6P,3.1x3.1mm | |
| with Bracket | Without Bracket | |
| PressForce | 1.6N | |
| Length | 3.35mm | |
| Height | 2.5mm | |
| Voltage Rating | 12V | |
| Switching Life | 50,000 cycles | |
| Width | 3.35mm | |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ | |
| Installation Method | Surface Mount,Vertical | |
| Termination Style | SMD(SMT) Tab | |
| Actuator Style | Round Button | |
| With Lamp | No | |
| Circuit | SPST | |
| Actuator/Cap Color | Black | |
| IP Rating | - | |
| Contact Current | 50mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2,320
2,320 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0348 | $ 0.70 |
| 200+ | $ 0.0274 | $ 5.48 |
| 600+ | $ 0.0237 | $ 14.22 |
| 3,000+ | $ 0.021 | $ 63.00 |
| 9,000+ | $ 0.0188 | $ 169.20 |
| 21,000+ | $ 0.0176 | $ 369.60 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



