KNSCHA MEB105J63V82CB0235
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MEB105J63V82CB0235 |
| LCSC Part # | C3975271 |
| Package | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 1uF ±5% 63V TH |
| Description | 1uF ±5% 63V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Package | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,930
7,930
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.186 $ 0.1767 | $ 0.88 |
50+ | $ 0.1507 $ 0.1432 | $ 7.16 |
150+ | $ 0.1356 $ 0.1289 | $ 19.34 |
1,000+ | $ 0.1046 $ 0.0994 | $ 99.40 |
2,000+ | $ 0.0962 $ 0.0914 | $ 182.80 |
5,000+ | $ 0.0911 $ 0.0866 | $ 433.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$