DORABO DB2EK-3.81-4P-GN-S
| Manufacturer |
DORABO
Asian Brands |
| MPN | DB2EK-3.81-4P-GN-S |
| LCSC Part # | C395699 |
| Packaging | P=3.81mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81mm |
| Description | 4 Position Plug 3.81mm Pitch |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | DORABO | |
| Packaging | P=3.81mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
14,045
14,045
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3964 $ 0.3528 | $ 1.76 |
50+ | $ 0.3181 $ 0.2832 | $ 14.16 |
200+ | $ 0.2845 $ 0.2533 | $ 50.66 |
400+ | $ 0.2426 $ 0.2160 | $ 86.40 |
2,400+ | $ 0.201 $ 0.1789 | $ 429.36 |
5,000+ | $ 0.1899 $ 0.1691 | $ 845.50 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$