DORABO DB2ERC-3.81-4P-GN
| Manufacturer |
DORABO
Asian Brands |
| MPN | DB2ERC-3.81-4P-GN |
| LCSC Part # | C395698 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=3.81mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK HDR 4POS 3.81mm |
| Description | 4 Position Board Side/Socket - Closed 3.81mm Pitch Right-Angle Pin |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | DORABO | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=3.81mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
16,220
16,220
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1632 $ 0.1453 | $ 0.73 |
50+ | $ 0.1307 $ 0.1164 | $ 5.82 |
150+ | $ 0.1167 $ 0.1039 | $ 15.59 |
500+ | $ 0.098 $ 0.0873 | $ 43.65 |
2,500+ | $ 0.0903 $ 0.0804 | $ 201.00 |
5,000+ | $ 0.0856 $ 0.0762 | $ 381.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$