DORABO DB2EK-3.81-3P-GN-S
| Manufacturer |
DORABO
Asian Brands |
| MPN | DB2EK-3.81-3P-GN-S |
| LCSC Part # | C395691 |
| Packaging | P=3.81mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81mm |
| Description | 3 Position Plug 3.81mm Pitch |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | DORABO | |
| Packaging | P=3.81mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
6,790
6,790
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2832 $ 0.2493 | $ 1.25 |
50+ | $ 0.2247 $ 0.1978 | $ 9.89 |
150+ | $ 0.1996 $ 0.1757 | $ 26.36 |
500+ | $ 0.166 $ 0.1461 | $ 73.05 |
2,500+ | $ 0.1521 $ 0.1339 | $ 334.75 |
5,000+ | $ 0.1437 $ 0.1265 | $ 632.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$