TE Connectivity 292254-6
| Manufacturer | |
| MPN | 292254-6 |
| LCSC Part # | C392555 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | PANEL MOUNT TYPE RELAY POST HEADER ASS'Y (AMP CT CONNECTOR 2mm PITCH) |
| Description | 1x6P -40℃~+105℃ 6 1 P=2mm Rectangular Connector Adapters RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Adapters | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Packaging | P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
8,000
8,000
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1462 | $ 0.73 |
50+ | $ 0.123 | $ 6.15 |
150+ | $ 0.1114 | $ 16.71 |
400+ | $ 0.0974 | $ 38.96 |
2,400+ | $ 0.0905 | $ 217.20 |
4,800+ | $ 0.087 | $ 417.60 |
Standard Packaging 400/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$