TE Connectivity 292254-2
| Manufacturer | |
| MPN | 292254-2 |
| LCSC Part # | C392552 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Description | P=2mm Rectangular Connector Adapters RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Adapters | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Packaging | P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 800 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0508 | $ 0.51 |
100+ | $ 0.0404 | $ 4.04 |
300+ | $ 0.0352 | $ 10.56 |
800+ | $ 0.03 | $ 24.00 |
4,800+ | $ 0.0269 | $ 129.12 |
9,600+ | $ 0.0253 | $ 242.88 |
Standard Packaging 800/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$