JST 02R-MWPV-SSRR
| Manufacturer | |
| MPN | 02R-MWPV-SSRR |
| LCSC Part # | C392056 |
| Packaging | P=7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 7.0mm pitch/Disconnectable Crimp style Wire-to-wire connectors |
| Description | 7A -40℃~+105℃ P=7mm Solid State Lighting Connector Assemblies RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Solid State Lighting Connectors/Solid State Lighting Connector Assemblies | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 144 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
692
692
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.2884 | $ 1.29 |
10+ | $ 1.0917 | $ 10.92 |
30+ | $ 0.9836 | $ 29.51 |
100+ | $ 0.8611 | $ 86.11 |
500+ | $ 0.8063 | $ 403.15 |
1,000+ | $ 0.7821 | $ 782.10 |
Standard Packaging 144/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$