Coilcraft XAL1060-332MEC
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | XAL1060-332MEC |
| LCSC Part # | C3911499 |
| Package | SMD,11.3x10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 3.3uH 11.2A 7.92mΩ SMD,11.3x10mm |
| Description | 11.2A 3.3uH ±20% 7.92mΩ 26A Magnetic Shielded Inductor SMD,11.3x10mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Coilcraft | |
| Package | SMD,11.3x10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 150 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3
3
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 7.7917 | $ 7.79 |
10+ | $ 6.7009 | $ 67.01 |
30+ | $ 6.0357 | $ 181.07 |
100+ | $ 5.4792 | $ 547.92 |
Standard Packaging 150/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$