ALPSALPINE SPEH130103
| Manufacturer | |
| MPN | SPEH130103 |
| LCSC Part # | C390925 |
| Packaging | SMD,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH PUSH 50mA 16V |
| Description | Pushbutton Switch Square Button Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Pushbutton Switches | |
| Manufacturer | ALPSALPINE | |
| Packaging | SMD,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
410
410
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0869 | $ 1.09 |
10+ | $ 0.9093 | $ 9.09 |
30+ | $ 0.8124 | $ 24.37 |
100+ | $ 0.7009 | $ 70.09 |
500+ | $ 0.6008 | $ 300.40 |
1,000+ | $ 0.5782 | $ 578.20 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$