EPSON SG-8101CE 8.000000MHz TBGSA
| Manufacturer | |
| MPN | SG-8101CE 8.000000MHz TBGSA |
| LCSC Part # | C390550 |
| Packaging | SMD3225-4P |
| Customer # | |
| Key Attributes | OSC 8MHz SMD3225-4P |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Crystals, Oscillators, Resonators/Oscillators | |
| Manufacturer | EPSON | |
| Packaging | SMD3225-4P | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Frequency Stability | ±15ppm | |
| Frequency | 8MHz | |
| Voltage - Supply | 1.8V~3.3V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,881
1,881 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.0035 | $ 1.00 |
| 10+ | $ 0.8256 | $ 8.26 |
| 30+ | $ 0.7367 | $ 22.10 |
| 100+ | $ 0.6478 | $ 64.78 |
| 500+ | $ 0.5542 | $ 277.10 |
| 1,000+ | $ 0.5256 | $ 525.60 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541600000 |
| USHTS | 8541600080 |
| TARIC | 8541600000 |
| CAHTS | 8541600010 |
| BRHTS | 85416010 |
| INHTS | 85416000 |
| MXHTS | 8541.60.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541600000 |
| USHTS | 8541600080 |
| TARIC | 8541600000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541600010 |
| BRHTS | 85416010 |
| INHTS | 85416000 |
| MXHTS | 8541.60.01 |



